Elektroléčba
Elektroléčba využívající pulsního elektromagnetického pole. Má silný analgetický účinek (tlumí bolest), používá se při léčení měkkých tkání jako je vymknutí kloubu, natažení svalu, při léčbě otoků, hematomů, zánětů a poranění šlach.
V současné době patří terapie ultrazvukem mezi nejčastěji aplikované metody fyzikální terapie v rehabilitaci. Ultrazvuk – mechanické vlnění, které vyvolává lokální zvýšení teploty tkání, zlepšuje prokrvení, tlumí bolest, zlepšuje metabolismus a uvolňuje svalové napětí. Přispívá k uvolnění srůstů a vstřebávání otoků.
Doporučuje se při různých svalových a kloubních obtížích, poúrazových stavech či degenerativní onemocnění
Při průchodu paprsku tkání stoupne produkce enzymů, dochází k ovlivnění kolagenu, zlepší se využití kyslíku a glukózy. Laserový paprsek dokáže proniknout až do hloubky 10 cm a tím ovlivnit i hluboké tkáňové struktury. Metoda je zcela bezpečná a nemůže poškodit žádnou tkáň. Díky podpoře regenerace poškozených tkání nachází laser využití při léčení jizev a vředů. Uplatňuje se i v léčbě pohybového aparátu, nejčastěji při léčbě bolestivých stavů.
Aplikace elektrického proudu přes pokožku za účelem zmírnění bolesti. TENS spojuje psychologický i somatický účinek a pomáhá redukovat potřebu analgetik. Používá se u chronické bolesti zad, zajímavé je jeho využití úlevy od bolesti v první době porodní.
Nízkofrekvenční pulsní proudy, které se používají jako léčebná metoda zejména po úrazech, při bolestech páteře, při degenerativních onemocnění malých i velkých kloubů a při chronických zánětlivých revmatických chorobách postihujících klouby.
Vířivá koupel dolních končetin je vhodná zejména pro prokrvení dolních končetin při stavech po poranění, operacích nebo atrofii.

Aplikace suchého tepla (Lavaterm)
